W dniu 3 czerwca 2017 roku na terenie 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w podkrakowskich Balicach odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Jak corocznie organizatorem całego przedsięwzięcia była Małopolska Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych oraz Dowództwo 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach.

image001

image002

Impreza ciesząca się dużym powodzeniem przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę gości, którzy pięknej pogodzie mogli obejrzeć wiele atrakcji a w śród nich specjalnie przygotowany sprzęt, którym dysponuje, wojsko, policja, straż pożarna, straż graniczna, służba więzienna wśród wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji można było skorzystać i spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej przejechać się quadem posłuchać występów licznych zespołów wokalnych obejrzeć występy wielu grup tanecznych.

image003

image004

Dużą atrakcją i zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły pokazy dynamiczne użycia psów policyjnych, pokazy sekcji zapaśniczej Klubu Sportowego Bieżanowianka przy akompaniamencie Drużyny Mistrzów - Roman Bosski. Na imprezie gościł Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, przedstawiciele władz samorządowych oraz dowództwo 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach. Całą imprezę prowadził Przemysław Skowron, dziennikarz RMF FM wraz z żoną, która jest funkcjonariuszem Straży Granicznej. Na zakończenie imprezy wręczono dzieciakom szereg nagród i upominków a po ich minach można było wnioskować, że miło spędzili dzień pośród mundurowych i z pewnością za rok będą chciały wrócić.
Tomasz Jelonek
Wiceprzewodniczący ZK ZZS Florian